Podanie o przedłużenie umowy.

mar 29, 2020 przez

Podanie o przedłużenie umowy.

Bardzo często pracownicy zapominają o tym, że pracodawca wcale nie musi przedłużać umowy na czas określony po upływie 33 miesięcy zatrudnienia i nie podejmują koniecznych kroków do tego, by zatrudnienie przedłużyć. Nierzadko jest tak, że pracodawca do ostatniej chwili czeka z informacją dla pracownika odnośnie tego, w jakiej znajduje się sytuacji. Pracodawcy często czekają na ruch ze strony pracownika, chcą zobaczyć jego zaangażowanie. Nie jest to wcale takie trudne. Dobrze napisane podanie o przedłużenie umowy o pracę to połowa sukcesu. Musi spełniać kilka elementów, takie jak właściwe formatowanie i odpowiednie umotywowanie swojego stanowiska. Ważne, by nie czekać do ostatniej chwili i podanie złożyć odpowiednio wcześniej, by uniknąć ewentualnych niedomówień.

W typowym podaniu o przedłużenie umowy powinny być zawarte podstawowe informacje, czyli miejsce i datę sporządzenia dokumentu, dane kontaktowe, stanowisko, a także dane osoby w organie decyzyjnym, do której skierowane jest pismo oraz adresowe zakładu pracy. Tak jak większość dokumentów, z jakimi mamy miejsce w miejscach pracy, podanie o przedłużenie umowy jest pismem formalnym, a więc używany w nim styl i zwroty powinien odpowiadać wyznaczonym przez styl oficjalny wymogom. Ważne jest rzeczowe i skonkretyzowane uzasadnianie przedstawianych argumentów, które przekonają pracodawcę o korzyściach, jakie przyniesie firmie przedłużenie umowy.

Podanie o przedłużenie umowy jest koniecznym elementem w obliczu zbliżającego się końca okresu zatrudnienia. Postawienie sprawy jasno w tej kwestii jest korzystne zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Jeśli zdecydujesz się napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę, najlepsze wrażenie osiągniesz wtedy, gdy osobiście wręczysz je do rąk pracodawcy. Możesz to także zrobić drogą mailową. W przeciwieństwie do CV, podanie o przedłużenie umowy o pracę powinno być podpisane ręcznie. Jeśli dobrze pełniłeś swoje obowiązki, raczej nie powinieneś martwić się tym, że pracodawca nie przedłuży umowy. Zwłaszcza, jeśli dostarczyłeś mu profesjonalne podanie.

Podobne

Tagi