Jak pomalować meble na styl prowansalski?

maj 30, 2020 przez

Jak pomalować meble na styl prowansalski?

Styl prowansalski charakteryzuje się drewnianymi meblami o naturalnych materiałach wykończeniowych, do tego jasnymi kolorami z motywami kwiatowymi. Jest wdzięczną aranżacją z duszą, którą bez problemu stworzysz z obecnych mebli – w jakimkolwiek są stylu. Do takiej zmiany wystarczy dobrana lakierobejca, najlepiej w jasnych lub białych odcieniach.

Własnoręcznie przerobione na styl prowansalski meble sprawią, że pokój, w którym je ustawisz, będzie wyjątkowy. Nie martw się, jeśli Twoje meble są lekko zużyte – tym lepiej! W domach w stylu prowansalskim rzeczy nowe mieszają się z używanymi (zwłaszcza takimi, które znajdziesz na strychu lub na targu staroci).

Od czego zacząć malowanie mebli na styl prowansalski?

Do pomalowania mebli na styl prowansalski najlepiej nadają się półtransparentne lakierobejce nadające powierzchniom oryginalny kolor (biel, błękit, róż lub mięta), ale nie zakrywają widoku naturalnych słojów. Przed malowaniem należy usunąć stare powłoki malarskie, aż do odkrycia surowego drewna, wykonując ruchy wzdłuż słojów (najlepiej użyć do tego gruboziarnisty papier ścierny, wyrównując potem papierem drobnoziarnistym).

Jakiekolwiek uszkodzenia lub rysy wypełnia się specjalną masą szpachlową do drewna. Malowanie gotowej powierzchni należy rozpocząć od trudno dostępnych miejsc. A żeby osiągnąć najlepszy efekt, przydadzą się dwie lub nawet trzy warstwy malowania. Ale przed każdą kolejną warstwą warto przeszlifować powierzchnię drobnoziarnistym papierem ściernym i odpylić ją.

Poradnik na codzienność

Udało się! “Nowe” prowansalskie meble odświeżyły wygląd wnętrza i sprawiły, że jeszcze przyjemniej spędza Ci się w nim czas? Cieszymy się. Jeśli ciekawy jesteś, co jeszcze można zrobić samemu w domu lub jak radzić sobie z codziennymi trudnościami związanymi z wnętrzem – zaglądaj regularnie do naszego poradnika na https://www.meble.pl/poradnik i testuj nasze sposoby na to, aby żyło się lekko.

Podobne

Tagi