Folder komputerowy – co trzeba o nim wiedzieć

sie 24, 2018 przez

Folder komputerowy – co trzeba o nim wiedzieć

Pomimo tego, iż liczne pojęcia informatyczne na dobre zadomowiły się w codziennym języku, too niektóre z nich wciąż mogą sprawiać pewien problem, zwłaszcza jeżeli ktoś nie miał wcześniej żadnej styczności z komputerami. Dla własnej wygody korzystania z tych urządzeń warto zapoznać się z podstawowym słownictwem. Jeżeli ktoś planuje kurs komputerowy, to podstawowe pojęcia oczywiście zostaną na nim wyjaśnione, jednak by proces nauki przebiegał sprawniej, to warto się doszkolić także na własną rękę.

Folder komputerowy – co to takiego?

Dane komputerowe gromadzone są w plikach, które następnie zapisywane są na dysku. Każdy plik zapisywany jest osobno. Gdy takich plików w jednym miejscu zrobi się bardzo dużo, to pojawia się problem, w jaki sposób można się w nich odnaleźć. W tym miejscu wkracza do akcji folder komputerowy który w sposób logiczny te dane organizuje. Tworząc foldery komputerowe warto je nazywać w taki sposób, aby łatwo można się było domyślić co jest w środku bez kobieczności sprawdzania ich zawartości za każdym razem.

Jak stworzyć folder na komputerze?

Tworzenie nowych folderów komputerowych jest wyjątkowo proste i czynność ta nie powinna nikomu przynieść nadmiernych trudności. W miejscu, w którym użytkownik komputera chce stworzyć nowy folder, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać opcję nowy, a następnie folder. Kilka kliknięć myszką wystarczy do tego, aby utworzyć nowy folder na komputerze, dzieki któremu organizacja poszczególnych plików będzie o wiele łatwiejsza.

 

Podobne

Tagi